Teraapia

Konsultatsioon, juhendamine

Broneeri endale 45minutiline konsultatsioon. Konsultatsioonis vaatame üle mis seisus on Sinu närvisüsteem ja jagan sinuga mõned individuaalsed praktikad, millega saad ise oma närvisüsteemi
reguleerima hakata. Võibolla soovid sa mõnele oma küsimusele või murele hoopis vastust või vajad sa lihtsalt kedagi, kellele oma
mure jagada.

Somaatiline traumateraapia

Somaatiline traumateraapia lähtub ideest, et see, mis teiega teie elus juhtub, ei talletu mitte ainult teie meeltesse, vaid ka teie kehasse. Keskendudes nii kehas esinevatele füüsilistele aistingutele kui ka probleemide arutelule, on see terviklik lähenemine teraapiale.

Emotsionaalse välja teraapia

Lõviosa inimeste vaevustest, stressist ja ärevusest põhjustavad hirmud ja allasurutud emotsioonid, mis loovad kehas tihtipeale suurt ebamugavust.

Hingamisteraapia

Esimene hingetõmme algatab sinu elukogemuse sinu kehaga kus energia pulseerib sinu sees läbi hingamise ja südame terve elu kuni viimase hingetõmbeni.

Teadvusteraapia – Samadhi

Ilma oma teadvuse aktiveerimiseta pole võimalik inimesel jõuda õndsusesse ja valgustumiseni. Kasutades teadvuse väge ja kõrgema mina juhatust saame ümber kujundada mustrid, mis meie kasuks enam ei tööta.

MassaaŽiteraapia

BEM-massaaž 90min 60€
Tai massaaž 90min 60€
Tai jalamassaaž 90min 60€
Hiina loodusteraapiline massaaž 60min 55€
Hiina neerumassaaž 60min 45€
Hiina peamassaaž 60min 45€
Hiina kuputeraapia 60min 45€

Bioenergeetiline massaaž

Bioenergeetiline massaaž on loodud kehas seiskunud energia liikuma saamiseks. Kui meie kehas on valud ja jäikus tähendab see energia läbitavuse puudumist ning vereringlushäireid. Kehas tekivad seiskunud energiast põletikulised kolded, mis on mis on enamike haiguste juurpõhjuseks.

Kuidas teraapia Sinu elu muudab?

Teadlik ja püsiv tervenemine toimub alati SEEST VÄLJAPOOLE!

Me koosneme paljudest eraldiseisvatest süsteemidest, mis omavahel on väga tugevalt seotud. Selle asemel, et tegeleda ainult meele, keha või spirituaalse osaga eraldi, tuleb tervenemiseks käsitleda inimest kui tervikuna toimivat organismi. Kui ühes süsteemis on tekkinud tasakaalutus, mõjutab see alati paljusid teisi süsteeme. Mida enam on meie organismis tasakaalutust seda suurem on tõenäosus, et kokkuvõtvalt loob see meile haigusi, kannatust ja pidevaid probleeme.

Süsteemsete meetoditega tervendamine on kordades tõhusam ja jätkusuutlikum kui kiired “tee mind korda” meetodid. Tervenemine on pikaajalisem protsess, mis võiks olla lihtsasti arusaadav ja omandatav selleks, et see aitaks inimest püsivalt. Tõhusaks ja püsivaks muutuseks on vaja inimesel areneda tervikuna.

Individuaalses teraapias on on võimalik ümber töödelda pikaajalisi mälestusi, uskumusi ja käitumist, et soodustada püsivat ja terviklikku paranemist. Meie sees on olemas võimed, kus me suudame ENAMUS oma elus esilekerkivad probleemid ISE ära lahendada ning teraapia aitab meil need taas aktiveerida.

Mis elu sa elaks siis, kui sul oleks ligipääs oma alateadlikele mustritele ja sa oskaksid neid muuta?

Siinkohal tuleb arvestada, et probleemide lahendamine ja millegi loomine on kaks täiesti erinevat protsessi. Inimesed on liialt keskendunud sellele, et lahendada probleeme selleks, et luua paremat tulevikku kuid selleks, et midagi oma elus lõplikult ära muuta ei tule lahendada probleeme vaid luua teistsugust kogemust. Loomine on oleviku jäljendamine saadaolevatest ressurssidest. Probleemide lahendamine on aga puuduvate ressursside tühjaks pigistamine “parema” tuleviku nimel. Kumb tundub sulle elutervem tegevus?

Kui sa hetkel tegeled probleemide likvideerimisega ainult teadlikul tasandil, siis teed sa seda ka tulevikus.

Individuaalses teraapias me saame teha inimese alateadlike mustritega tööd mis on elukestvate muutuste loomiseks esmatähtis. Alateadvust tervendades on oluline juhtida energia läbi aktiivsete elu aspektide, nii et hakkavad avalduma hoopis peidetud osad. Kui töötada alateadvusega on võimalik luua pikaajalisi positiivseid muutusi. Sisuliselt kui asendada alateadvuse vanad seosed uute positiivsemate või neutraalsematega, siis toob see kaasa muutusi mõtlemises ja käitumises. Inimene kogeb maailma positiivsemalt ja rahulikumalt ning laseb elul iseendast rohkem läbi voolata.

Läbi energia süsteemide alkeemia saame otse suhelda alateadvusega, teda ümber õpetada ja käskida tal meie peas ning ajus asjad ümber töödelda.

Energia süsteemide alkeemia võimaldab alateadlikke mälestusi teistmoodi töödelda, mälestustega seotud valu väheneb ja emotsioonide energia töödeldakse ümber. Kui alateadvuse erinevad osad ennast ära reguleerivad, mõjub see väga rahustavalt kõige suhtes mis on seotud hirmude, ärevuse ja stressiga. Protsess toimub enamasti lõõgastudes ja passiivselt kuulates, aeg-ajalt teadlikult registreerudes, et hinnata edusamme.

 

N

Sa tõstad enda teadlikkust iseendast ja õpid ennast sügavamalt tundma.

N

Sa õpid oma energia süsteeme ise tasakaalustama.

N

Sa õpid tasakaalustama oma keha, närvisüsteemi, meelt ja mõtteid.

N

Sa õpid tundma ning muutma oma reaktsioone pingelistes olukordades.

N

Sa tood enda elus esile rohkem rahulolu ja vähendad vastupanu elu vastu.

N

Sa õpid ennast vaatlema kui tervikut ning käivitad tervenemise protsessid holistiliselt.

N

Sa õpid tundma oma võimeid ja muutma oma piiravaid käitumismalle.

N

Sa õpid kuidas tervendada suhteid, kiindumushaavu, hingevalu ja muid lapsepõlvetraumasid.

Teraapia Hinnakiri

Konsultatsioon 45min 32€
Teraapia seanss 90min 75€
Tunnihind püsiklientidele kellele on koostatud teraapiaplaan 60min 35€

 

Töötamine trauma, keha ja alateadvusega

֍ Somaatiline traumateraapia ֍

Somaatiline traumateraapia (STT) lähtub ideest, et see, mis teiega teie elus juhtub, ei talletu mitte ainult teie meeltesse, vaid ka teie kehasse. Selle eesmärk on lahendada meie kehas kuhjuvad stressi, šoki ja trauma sümptomid. Kui oleme kinni võitlemise, põgenemise või tardumise mustrites, aitab STT meil sellest vabaneda, taastuda ja muutuda vastupidavamaks. See on kehale orienteeritud terapeutiline mudel, mida kasutatakse keskendudes nii kehas esinevatele füüsilistele aistingutele, kui ka probleemide arutelule mis on terviklik lähenemine teraapiale.

STT põhineb füsioloogia, psühholoogia, etoloogia, bioloogia, neuroteaduse, põlisrahvaste ravipraktikate ja meditsiinilise biofüüsika multidistsiplinaarsel ristumiskohal ning seda on kliiniliselt rakendatud enam kui neli aastakümmet. Suur lõviosa sellele teraapiale on andnud dr Peter A. Levine’i oma Somatic Experiencing (SE™) elutööga.

STT abil saab vabastada kehast traumaatilise šoki, mis on PTSD ning emotsionaalse ja varajase arenguga seotud kiindumustrauma muutmise võtmeks. See pakub raamistikku, mille abil saab hinnata, kus isik on võitlus-, põgenemis- või tardumisreaktsioonidesse kinni jäänud, ning pakub kliinilisi vahendeid nende fikseeritud füsioloogiliste seisundite lahendamiseks.

Miks traumadega on vaja tegeleda?

Trauma on seotud alati tajutava eluohu kolmanda ellujäämisreaktsiooniga, milleks on “külmumine”. Kui võitlus ja põgenemine ei ole inimestel valikuvõimalustes, siis jääb meil üle tarduda, me jääme liikumatuks ja ühendame ennast keskkonnast ja kehast lahti. See muudaks meid justkui tekkinud konfliktides vähem sihtmärgiks. See reaktsioon on aga väga ajatundlik ehk teisisõnu peab jooksma oma rada ning võitluseks või põgenemiseks ette valmistatud massiivne energia tühjeneb kehast ja närvisüsteemist värisemise ja rappumise kaudu. Kui liikumatuse faas ei lõpe, jääb see laeng lõksu ja keha vaatenurgast oht pole kunagi möödunud.

Somaatilise kogemuse meetod töötab selle salvestatud energia vabastamisega ja selle seisundi häire väljalülitamisega kuna see põhjustab tõsiseid düsregulatsioone kehas ja dissotsiatsioonihäired meele ja keha vahel. STT aitab inimestel mõista oma keha reaktsioone traumale ja kasutab kehapõhiseid kogemusi läbi töötamiseks ja tervenemiseks.

STT sobib kõigi kolme trauma tüübi puhul; äge trauma mis tuleneb ühest juhtumist, kroonilised traumad, nagu koduvägivald või väärkohtlemine mis on korduvad ja pikad, kompleks trauma mis on kokkupuude erinevate ja mitmete traumaatiliste sündmustega, mis põimivad ennast meie kogu olemuse ja eluosade dünaamikatesse.

Traumade läbi töötamine suudab taastada ajus interotseptiivsed ja premotoorsed ajukoored, et viia need optimaalsele funktsioneerimistasemele. Traumateraapia eesmärk on parandada närvisüsteemi nelja subkortikaalse struktuuri süvaregulatsiooni protsesside toimimist. Neid subkortikaalseid struktuure nimetatakse tuumreaktsioonivõrguks ja need hõlmavad autonoomset närvisüsteemi, limbilist süsteemi, emotsionaalset motoorset süsteemi ja retikulaarset erutussüsteemi. Uuringud näitavad, et need süsteemid on omavahel keerukalt seotud, toimides mitteverbaalsel tasandil.

Mis on somaatiline traumateraapia?

STT on kehakeskne lähenemine, mis selle asemel, et keskenduda ainult traumaatilise sündmusega seotud mõtetele või emotsioonidele, laieneb loomulikele kehalistele (somaatilistele) reaktsioonidele. STT hõlbustab enesekaitseliste motoorsete reaktsioonide lõpuleviimist ja tegeleb põhiliselt kehas seostunud ellujäämisenergia katkestamist, kõrvaldades seeläbi trauma sümptomite algpõhjuse. Näiteks kui sa olid  olukorras ja vajasid põgenemist, kuid ei saanud seda mingil põhjusel teha, siis somaatiline teraapia aitab sul aeglaselt juhtunud sündmus närvisüsteemist ja kehast vabastada minnes tunnetusse; laskumata sellesse loosse – vaid lastes kehal kogetu juurde tagasi minna, et see kogemus lõpuni läbi töötada.

Mida somaatiline traumateraapia ei ole?

Erinevalt teistest traumateraapia vormidest väldib STT tahtlikult traumaatiliste mälestuste otsest esilekutsumist ega keskendu seetõttu traumaatilise kogemusega seotud mõtetele ja tunnetele. STT läheneb nendele mälestustele, kasutades väravana keha, uurides neid järk-järgult ja kaudselt, edendades adekvaatsemaid, turvalisemaid ja mugavamaid kehalisi kogemusi.

STT tegeleb pigem keha ülekoormusega mis on defineeritud kui “keerulise ja dünaamilise autonoomse närvisüsteemi võimetusena taastuda normaalseks funktsionaalsuseks kus traumast saab närvisüsteemi pidev reguleerimishäire. See tähendabki, et trauma peitub kehas, mitte sündmuse olemuses, ning inimeste viis sündmust tajuda ja sellele reageerida on väga erinev, olenevalt bioloogilistest, psühhosotsiaalsetest ja kontekstuaalsetest muutujatest.

Trauma on väga aktiveeritud mittetäielik bioloogiline reaktsioon ohule, mis on ajas tardunud ning sellest vaatenurgast on traumat kogevate inimeste keha sattunud reguleerimata olekusse mida STT just käsitlebki.

Kuidas Somaatiline Traumateraapia töötab?

STT kasutatakse viie osalist (SIBAM-i) raamistikku (sensatsioon, kujutlus, käitumine, mõju, tähendus) mis aitab klientidel kaasata oma keha traumade töötlemisse. STT kasutab “alt-üles” lähenemist, mis algab kehaliste aistingutega ühendusest enne kui hakatakse mõtteid korrastama.

Sensatsioon: te ei pruugi olla harjunud istuma aistingutega, mis pidevalt teie keha läbivad, või te ei pruugi olla varem aru saanud, kuidas need on teie emotsioonidega seotud. Alustuseks märkate lihtsalt ära, mida oma kehas tunnete.

Kujutised: see raamistiku osa kasutab juhendatud kujutisi (kus praktik juhatab teid kuulamise ajal stseeni ette kujutama) või interaktiivseid juhendatud kujutisi. Viimane on pidev vestlus teie ja praktiseerija vahel, kus jagate selle harjutuse läbiviimisel toimuvat.

Käitumine: kuigi suur osa sellest teraapiast seisneb selles, et te sõnastate oma sisemistest kogemustest, hõlmab see mudal ka käitumise osa kus terapeut jälgib teie käitumisreaktsioone, kehakeelt, kehahoiakuid ja liigutusi.

Mõju: sel viisil näitate oma emotsioone välismaailmale, näiteks sõnavaliku, tooni ja kiiruse kaudu.

Tähendus: Lõpuks vaatleb mudeli see osa seda, kuidas te teraapiat tajute ja mida teie kogemused teie jaoks tähendavad.

Kellele somaatiline traumateraapia on?

Füüsiline trauma, füüsiliselt traumaatiline sündmus, sügav depressioon, ärevushäired ja traumaatilise stressihäire, autoõnnetus, ajuvigastuse kogemine, emotsionaalsed traumad, sõltuvused, lein ja muude füüsiliste, emotsionaalsete ja psühholoogiliste kannatuste leevendamiseks ja raviks.

Somaatilise traumateraapia riskid on viidud miinimumi, et kliendil et tekiks valesti tõlgendamist, uuesti traumatiseerimist, kaitsemehhanismide lagunemist, kuritahtlikku puudutust ja isiksuse sobimatut taandarengut või dissotsitiivseid häireid. Somaatiline traumateraapia aitab Sul vabastada oma kehas kahjustavad, kinnijäänud laengud, traumad ja emotsioonid, kasutades erinevaid vaimu-keha tehnikaid.

Kuigi somaatiline kogemisteraapia ei hõlma teie mineviku trauma täielikku ümberjutustust ja töötlemist, nagu mõned teised traumateraapiad, palutakse teil mõned neist valusatest mälestustest esile tuua. Seda tehes võite tunda end “aktiveerituna” või tunda oma kehas kõrget energeetilist erutust. Seda võib nimetada ka vallandatud tunneks.

See võib tunduda ebamugav, kuid see on asja mõte. Enne sellesse staadiumisse jõudmist töötab teie terapeut teiega “ressursside hankimise”6 kallal või leiab tööriistu, mis aitavad teil end emotsionaalselt ülekoormatuna rahustada, et saaksite nende mälestustega töötamisel hakkama, kui need teraapias esile kerkivad.

Milline on somaatiline traumateraapia seanss?

Esiteks tehakse terapeudiga eelintervjuu, et saada teavet teie trauma ja üldise terviseajaloo kohta ning vastata teie ootusi puudutavatele küsimustele.

Seejärel käiakse dünaamiliselt läbi küsimused, mille keskmes on hinnata, kuidas teie keha reageerib teie traumale ja stressile.

Terapeutiline protsess hõlmab traumast põhjustatud erutusseisundite soodustamist ning turva- ja rahutunnet. Seda nende olekute vahel edasi-tagasi liikumise protsessi nimetatakse pendulatsiooniks ja see keskendub nende aistingute äratundmisele. Põhiliselt kasutatakse somaatilise traumateraapias meele-keha ja kõneteraapia harjutusi ja muid füüsilisi tehnikaid, et aidata vabastada keha-meele ühendustest kinnijäänud pinged, mis mõjutavad negatiivselt patsiendi füüsilist ja emotsionaalset heaolu. Trauma võib häirida meie võimet tunda ära oma sisemist seisundit ja need tehnikad aitavad meil taastada ühenduse iseendaga ja sellega, mis meie kehas toimub.

Somaatilise teraapia praktikud käsitlevad teraapias seda, mis on nähtav kui keha ja meele konflikti ahelana. Enamus meie tegevusi ja reaktsioone on ajendatud sellest, mis toimub meie alateadvuses ning need reaktsioonid on meie teadliku meele eest peidetud ja uinunud olekus, kuid somaatilises traumateraapias me saame tuua nad nähtavale ning hakata neid keha-meele konfliktide ahelaid järk järgult lahti ühendama. Seda praktiseeritakse teie teraapia ohutuse tagamiseks, nii et saate nende aistingutega tuttavaks ja õpite loodetavasti neid ise reguleerida.

Kuna meie kehad hoiavad ja väljendavad traumat primitiivselt, võib terapeut näha mikroliikumisi, mis näitavad, et teie keha liigub ellujäämise režiimi. Kui hakkate tervenema, õpite läbi SST järjest enam oma somaatilisi kogemusi reguleerima ja end ohutult välja juhatama erutusseisunditest.

Mida somaatiline traumateraapia Sinu jaoks teha suudab?

Somaatiline traumateraapia aitab sul oma keha kaitsereaktsioonid ja seisundid lõpule viia, mille järel sa tunned ennast lõdvestunud ja kergemalt. Sa märkad rohkem oma kehalist kogemust, rändavaid mõtteid ja oled ühenduses sind ümbritseva maailmaga. Kõige olulisem on see, et see “tühjendab” sinu närvisüsteemi ülepingetest mille järel sa tunned rahu ja kerguse tunnet oma kehas.

Mõned eelised, mida STT uuringutest ja kirjandusest on täheldatud:

 • Vähendatud füüsiline ja psühholoogiline ebamugavustunne
 • Vähenenud pinge ja valu
 • Vähenenud stress
 • Vähenenud negatiivne mõju
 • Vähenenud ärrituvus ja/või agressiivsus
 • Parem keskendumine
 • Parem üldine enesetunne
 • Paranenud suhted
 • Paranenud magamine
 • Suurenenud positiivne mõju
 • Suurenenud enesekindlus
 • Suurenenud lootus
 • Suurenenud vastupidavus
 • Suurenenud füüsiline heaolu
 • Suurenenud huvi tegevuste vastu

Millest somaatiline traumateraapia seanss koosneb?

 • 20 minutilisest struktureeritud vestlus
 • 60-90 minutiline kaitsereaktsioonide käsitlemine.
 • 10 minutiline integreerimise protsess
 • Kokku kestvus 1,5-2 tundi.
N

Kodeerime keha ellujäämise seisundist elamise seisundisse ja puhastame alateadvust ebavajalikest süsteemivigadest.

Kõik piirangud mis sind tagasi hoiavad on alateadlikud! Vastasel juhul oleks sul olemas kõik nii, nagu Sa tahad…

Grete-Edith

Töötamine emotsioonidega

֍ Emotsionaalse välja teraapia ֍

Lõviosa inimeste vaevustest, stressist ja ärevusest põhjustavad hirmud ja allasurutud emotsioonid, mis loovad kehas tihtipeale suurt ebamugavust. Elu on nagu pidev olelus võitlus kus rahu ja turvalist tunnet kogetakse enda sees liialt vähe. Sa tead, et miski sind füüsiliselt ei ohusta kuid emotsionaalselt tervendamata osad meis räägivad hoopis teise loo.

Igapäevased aktiivsed emotsioonid on ühed meie suurimad tervise laastajad. Sellele vunki juurde annavad allasurutud emotsioonid mis on seotud mälestuste ja läbielatud valudega. Emotsionaalse välja teraapiaga õpib inimene tundma, ühenduma, aktsepteerima ja seejärel lahustama oma energiaväljas olevaid emotsioone. Sellega saab ka mälestustega ja minevikuga seotud negatiivseid emotsioone lahustada.

Kõik emotsionaalsed laengud mis on jäänud maha laadimata loovad piiramatud hulgal kaitsvaid piiravaid uskumusi, saboteerivat käitumist, hirme, ärevust ja foobiaid. Neid peaks ja saab ka valutult neutraliseerida. Emotsionaalse välja teraapia looja on Grete-Edith Frodi ja tänaseks on sellest välja kujunenud ka meetod mida inimene saab igapäevaselt kodus kasutada. Selle meetodiga on võimalik läbi töötada ja ületada isegi emotsioonid, mis on seotud pikaajalise trauma, ärevuse ja stressiga, mille tulemuseks on teie jaoks suurem elurõõm ja rahulik olemine oma kehas.

Emotsioonidega teglemine on esmane millele hakkame tähelepanu pöörama kuna kogu meie vaimne tervis on vundamentaalselt seotud meie emotsioonidega.

Mis on Emotsionaalse Välja teraapia?

Emotsionaalne vabanemine on terviklik ja integreeriv lähenemine emotsionaalsele tervenemisele mis toimub järgides keha juhatust. Emotsionaalse välja teraapia all me tegeleme emotsioonidega, mis on meie kompenseerivate kaitsemehhanismide all. Selles teraapaias me tegeleme nende emotsioonidega, mis on kinni kehas, eriti sidekudedes. Mobiliseerides need füüsilisest kehast avame kehas seisundi mis loob närvisüsteemis kaasregulatsiooni protsessi, mis õpetab kehale uued ja elutervemad eneseregulatsiooni mehhanismid.

Kellele Emotsionaalse Välja teraapia on?

Siin maakeral kõnnib väga vähe inimesi, kes on täielikult oma emotsioonidega ühenduses ja kehastunud. See teraapia on neile, kes soovivad vaikselt ja leebelet koostöös oma närvisüsteemiga õppida tundama oma emotsioone läbi keha pingete. Kahjuks kõneteraapia suudab harva allasurutud emotsioone läbi töötada ja pigem on selle mõte luua teadmine, et kannad midagi oma energiaväljas kaasas. Me kõik hoiame kehas mingil määral emotsionaalseid pingeid ja nendega tegelemine aitab meil õppida tundma oma olemust ja psüühikat. Emotsioonid saavad näidata inimesele neid osasid endast, milega me pole suutnud teha rahu ja mida me ei oma maailma ei aktsepteeri, seega on see kindlasti inimesele kes soovib leida endas rahu.

Milline on Emotsionaalse Välja seanss?

Seanss toimub, kas mati peal põrandal või massaasilaual. Kõigepealt kasutatakse leebeid hingamistöö võtteid, mis aktiveerib keha sügavamaks tööks. Hingamine võib olla osa emotsionaalsest vabanemisest, kuid nendest kaitsemehhanismidest üle saamiseks peavad olema integreeritud ja aktiveeritud muud viisid. Me töötame keha erinevate pingete ja osadega kaevates ennast sügavamale loosse mida keha räägib – mitte meel. Tehnikas kasutame survepunkte, lihaste testimist ja füsioloogiliste reaktsioonide jälgimist, et aidata kehal rääkida oma lugu. Kaitsete ületamiseks me loome ja anname inimesele ruumi, et ta saaks oma kehas luua turvalist kogemust ning alistuda, et jõuda enda sügavamate emotsioonideni.

Lühidalt öeldes me ehitame ülesse läbi keha kogemuse transtsendentsuse ja läheneme terviklikult kiht kihi haaval minnes nii sügavale kui keha, närvisüsteem ja psüühika lubab. Olenevalt ligipääsetavate emotsioonide tasemest. Need inimesed, kes on väga kohal ja heas kontaktis oma emotsioonidega, pääsevad kiiremini ja kergesti peast ja kehasse ning neil väljendub emotsionaalses väljas energia hõlpsasti, mis kiirendab protsesse. Kuid keskmiselt võtab inimeste kaitemehhanismide alistumine veidi aega, et selle all olevate tõeliste emotsioonideni jõuda. 

Kui emotsionaalse välja kogemine on edukalt lõpuni viidud toome seansi lõppu kõneteraapia ja läbime integreerimise protsessi, kus ideaalis saab inimene luua uue minatunnetuse ja uue toetavama identiteedi.

NB: Mitte segamini ajada vabastava hingamisega, mis tegeleb katarsise ehk teie pealiskaudsete emotsioonidega. Erinevus seisneb selles, et pärast hingamistöö katarsist tõusevad teie kaitsemehhanismid ikkagi pinnale ja teie sügavaimad, kõige “armastusväärsemad” emotsioonid ei tule sageli hingamise ajal esile.

Mida Emotsionaalse Välja teraapia Sinu jaoks teha suudab?

Emotsionaalse välja teraapia võimaldab sinu ajul ja kehal vabaneda stressist ja rahustada ning reguleerida kesknärvisüsteemi, mis on kogu meie heaolu aluseks. Uuringud on leidnud, et emotsionide läbi töötamine aitab arendada eneseregulatsiooni võimet. Emotsionaalse välja teraapia aitab inimesel liikuda rahulikuma ja terviklikuma mina poole mis toetab eneseteadlikkust, paremaid lähedasi suhteid ja kindlasti paranenud füüsilist tervist.

Millest Emotsionaalse Välja seanss koosneb?

 • 15-30 minutilisest struktureeritud vestlusest
 • 30-110 minutilisest dünaamilisest keha protsessist
 • 20-30 minutilisest integreerimise protsessist
 • 10 minutiline lõpetamine
 • Kokku kestvus 1,5-2,5 tundi.

Töötamine hingamisega

֍ Hingamisteraapia ֍

Esimene hingetõmme algatab sinu elukogemuse sinu kehaga, kus energia pulseerib sinu sees läbi hingamise terve elu kuni viimase hingetõmbeni.

Mis on hingamisteraapia?

Hingamine toob inimesed tagasi koju, oma keha kogemusse sügavamal tasandil. Hingamisteraapiaga saab taastada keha loomuliku vaba energiat ning väljendada oma tõelist loomust ja täielikku potentsiaali. Hingamise abil saab tervendada nii keha, meelt, vaimu, emotsioone, traumasid, reaktsioone kui ka  käitumisviise.

Kellele hingamisteraapia on?

Individuaalne ehk 1:1 hingamisteraapia aitab lahendada mitteverbaalseid sügavalt isiklikke traumasid ja probleeme läbi keha.

Milline on hinamisteraapia seanss

Hingamisteraapiaid on väga erinevaid, kuid nad kõik sisaldavad endast hingamist, lihtsalt erinevate rütmide ja hingamisharjutuste põhjal saadakse erinevad avardavad kogemused. Vabastava hingamise meetodeid on väga palju, nii läbi suu kui nina hingamist, kiireid ja aeglasi, sügavaid ja pinnapealseid. Olen valinud õppida hingamistehnikaid mis toetavad närvisüsteemi kõige enam.

Hetkel pakun kolme eri hingamismeetodit mille abil on võimalik kehaga teha sügavat hingamisteraapiat.

Mida erinevad hingamisteraapiad Sinu jaoks teha suudavad?

Diafragma hingamine – Diafragmaatiline hingamine aitab teie kehal lõõgastuda ja toimib suurepärase hingamispraktikana ärevuse vähendamiseks. Paljud hingamistehnikad on närvisüsteemi jaoks tegelikult liig kurnavad eriti siis, kui keha on aastaid olnud võitle-põgene-tardu seisundis. Diafragmaatilise hingamise tehnika keskendub diafragma lihaste abil sügavale kopsudesse sissehingamisele ja keha lõdvestamiseks aeglaselt väljahingamisele. Paljud uuringud on näidanud, et aeglane diafragmaalne hingamine viib teie keha pingevabasse olekusse ja taastab sünnipärase vaba ning sundimatu hingamise, mis on meie olemusele kõige lähedasem voo ja rahu sundimatu seisund.

Somaatilise kogemuse hingamine – on täielik terviklik hingamistehnikate süsteem, mis koosneb põhilistest Pranayama tehnikatest. Erinevalt teistest tehnikatest saavutatakse tulemused nina kaudu hingamisel, mis on kõige õigem hingamise viis. See teraapia toetab häid ja tervislikke hingamisharjumusi ja loob inimesele igapäevase hingamispraktika, mis treenib inimesi ühes minutis järjest vähem hingama.

Somaatilise kogemuse aktiivne hingamine loob aga sarnaseid efekte, mida saavutatakse psilotsübiini kasutamisel, mis on ärevuse ja depressiooni ravis leidnud suurt toetust ja mille mõju vaimse tervise toetamiseks uuritakse järjest põhjalikumalt läbi teaduspõhiste uuringute. Selle hingamistehnika funktsiooni toetamiseks on kasutatud siiani kõige rohkem teaduslikke tõendeid hingamiseset ja on kokku kombineeritud ja loodud terapeutiliseks kasutuseks. Tegemist on tõhusa tehnikaga mis ei koorma närvisüsteemi üle ja see toob lühikese ajaga ajulained Alpha (8-13Hz) või isegi Thetha (4-8Hz) sagedusele. Sellel sagedusel kogeb inimene rahu, loovust, meditatiivsust, lõõgastust ja homeostaasi mis on tervenemise kõike olulisem element. 

Biodünaamiline hingamine ja trauma vabastus – on kombinatsioon hingamisest, liikumisest, šamanistlikust või rütmilisest muusikast, massaažist, aroomiteraapiast ja teadlikust kehatööst.

NB: Biodünaamilise ja Vabastava hingamise vastunäidustuseks peetakse: värske trauma, epilepsia, äsjane operatsioon ja rasked vaimsed või dissotsiatiivsed häired. Somaatilise kogemuse hingamise vastunäidustuseks on värske trauma, äsjane operatsioon,  kõrgvererõhktõbi. Diafragma hingamisel ei ole ühtegi vastunäidustust.

Millest hingamisseanss koosneb?

 • Hingamisseansi eelsest ja järgsest 20-50-minutilisest struktureeritud vestlusest.
 • 45-90 minutilisest hingamisseansist
 • 40-45 minutilisest sügavast ühendatud hingamisest
 • 15-20 minutilisest lõpulõdvestusest.
 • Kokku kestvus 2-3 tundi.

Töötamine Energia Süsteemidega

֍ Energia konstellatsioon ֍

Konstellatsioon on süsteemne sidumisvahend, mis võimaldab avastada energiate nähtamatut koostööd ja toimimist. Kõik toimub siin universumis kindlakskujunenud süsteemide vastatikumõjul. Läbi energia konstellatsiooni on võimalik näha kuidas mingi süsteem ennast elus ja toimimas hoiab. Läbi teadvutsamise on võimalik integreerida süsteemi uusi energiaid, liikmeid, mõjutusi ja suhestumisi. Küsimus ei ole süsteemi muutuses vaid selle effektiivsemas toimimises nii, et kõiki süsteemi osasid võetakse arvesse. Iga süsteemi osa peab olema tasakaalus ning seeläbi saab süsteem tervikuna toimida hästi ja loovalt.

Tegelikkuses on konstellatsioon justkui energia “keel”, mis võimaldab tõlkida kõikide energiate nähtamatut dünaamikat. Seda energiakeelt saab kasutada mis tahes kontekstis ja mis tahes küsimusega seoses.

Konstellatsioonide energia “keel” aitab paljastada erinevate süsteemide nähtamatuid osasid, varjatud agendasid, energia väljavoolu, tasakaalutust ja toimimist, olenemata sellest, mis kontekstis seda kasutatakse. Iga juhendaja kasutab konstellatsiooni tööriista vastavalt oma põhikutsele. Kõigel on energia iseloom ning sellele vastavad käitumismustrid. Selle teraapia mõte on anda kliendile ülevaade ja pilt sellest kuidas energiad ja süsteemid tema ümber toimivad ja seeläbi jõuab klient selleni milline on tema osa ning kuidas ta saab aidata süsteemil elutervemalt toimida.

Mis on energia konstellatsioon?

See on väga sügav meetod, sest see puudutab kõiki energiaid ja nende omavahelisi dünaamilisi suhteid väga sügaval tasandil, kuhu tavapsühholoogia ei pääse. Konstellatsioon on nii energia kui ka vaimu korrastamiseks väga oluline, sest see aitab leida lahendusi universaalsel mitte ainult individuaalsel tasandil. Kui me proovime lahendada asju üksiktasaldil, siis keskendume ainult ühele süsteemi osale. Energia konstellatsioon on vaimsel tasandil inimese jaoks intrigeeeriv kuna tihtipeale võtab ära vastutuse üksikisiku õlgadelt, kuid klient peab siiski hoomama oma osa süsteemi toimises, mis on hea konstellatsiooni tulemuse saavutamiseks minu poolt hoitud väljadel kõige vundamentaalsem.

Kellele energia konstellatsioon on?

Energia konstellatsioonide läbimiseks on vaja hinnangutevaba suhtumist, head kontakti oma kehaga, oskust ühenduda teabega, mida konstellatsiooni väli paljastab, ning vaimset stabiilsust, et energia avaldumistega toime tulla. Kasuks tuleb energia lugemise oskus ning probleem/lahenduse ahela mõistmine.

Milline on Energia Konstellatsiooni seanss?

Alustatakse 15-30 minutilise vestlusega, kus uuritakse kliendi soove ja mille käigus pannakse paika, mida energeetilisele väljale seansi ajal kuvatakse. Seejärel toimub väljale kuvamise dünaamikate läbimängimine, energiate nähtavaks tegemine, tajumine, kogemine, mõistmine, energia voolama laskmine, integreerimine.

Mida energia konstellatsioon Sinu jaoks teha suudab?

Energia keel on esimene keel, millest inimene oma probleemile lahendust otsides aru saab. Energia keel räägib otse meie alateadvusega ja kui need alateadlikud seosed süsteemiga on nähtavaks toodud ja integreeritud, tunnevad süsteemi liikmed end paremini, energia voolab nende kõigi vahel uuesti ja igaüks saab end oma kohale loksutada, oma asju ajada ja oma keskkonnaga adekvaatselt suhestuda ja suhelda.

Millest energia konstellatsiooni seanss koosneb?

 • 15-30 minutilisest struktureeritud vestlusest
 • 30-60 minutilisest dünaamikate kuvamisest väljale
 • 15-30 minutilisest integreerimise protsessist
 • 10 minutiline lõpetamine
 • Kokku kestvus 1,5-2,5 tundi.

Töötamine teadvusega

֍ Energia Teadvusteraapia – Samadhi ja Kria Dhyana jooga ֍

Sinu hinge ja teadvuse avardumine ning tervenemine algab taotlusest, kavatsusest ja valikust

Kõike luuake kaks korda – esimene kord sinu teadvuses ja järgmine kord Sinu reaalsuses.

Ilma oma teadvuse aktiveerimiseta pole võimalik inimesel jõuda õndsusesse ja valgustumiseni. Kasutades teadvuse väge ja kõrgema mina juhatust saame ümber kujundada mustrid, mis meie kasuks enam ei tööta.  Teraapias töötame läbi vahemälus kinni olevad blokeeringud, mis ühel või teisel kujul meie elus pidurit tõmbavad ja süsteemi tööd häirivad.

Energia Süsteemi Alkeemias on mitmeid meetodeid mis praktiliselt aitavad sul teadvust kasutama hakata. Mida vilunumaks sa teadvusega töötades saad, seda efektiivsemalt saad sa terveneda, õppida tunnistama enda erinevaid osasid ja olema ühenduses oma hinge teadvusega.

Teadvusteraapia juured?

Idamaade õpetus on tänini universaalne, kus kõik osutavad samale Tõele, et me pole ainult meie keha, meel või tunded, vaid seda vaatlev ja tunnistav teadvus. Teadvus on avatud ja ulatub kõikjale, tal pole uskumusi ega valu. Ta võib hüpata kolm korda päevas lennukist välja ja naudib igat sekundit sellest lennust.  Teadvusteraapia juured on Babaji kriya jooga üks-viiest harudest mida peetakse inimarenguteaduseks, mida on enam kui 5000 aasta vältel põlvest põlve edasi antud. Babaji kriya jooga on terviklik, iidsetel praktilistel teadmistel põhinev süsteem. Seda süsteemi kasutades võid äratada oma kõrgeimad potentsiaalid ning kogeda eneserealisatsiooni. Babaji kriya jooga koosneb kindlatest tegevustest, mis leiavad aset enne, kui käivituvad mõtted, uskumused ja ettekujutused ning see viib püsiva teadvelolekuni.

Inimest ja kogu looduse toimimise sisemist ülesehitust on uuritud aastatuhandeid ning Siddhad kes on Babaji kriya joogaloojad, arendasid selle põhjal välja spetsiifilise tegevustiku, mis viib vabanemisele ja ühinemisele Allikaga. Babaji kriya jooga koosneb 144 kriyast (teadvustatud tegevusest) ehk joogalikust tehnikast, sh hingamistehnikatest, mentaalsuse korrastamise tehnikatest, mantratest ning veel paljust muust.

Teadvusteraapia tehnikad?

Teadvusteraapia on Kria Dhyana jooga meele-mõistuse valdamise tehnikate kogumik, mis on alateadvuse puhastamiseks, meeleselguse loomiseks, visualiseerimiseks ja oma intuitsiooni arendamiseks ning peatunud hingamisega “jumalaga” ühinenud oleku – samadhi – esilekutsumiseks.

Kriya jooga on väga võimas viis kõndida vaimsel teel, kuid samas on see väga nõudlik viis. Kriya jooga on nii tõhus, sest see töötab otse kasvuallikaga – sügaval meie selgroos oleva vaimse energiaga. Kõik joogatehnikad töötavad selle energiaga, tavaliselt kaudselt. Näiteks joogaasendid võivad aidata avada selgroo kanaleid ja tasakaalustada lülisamba energiat.

Mis on teadvusteraapia?

Energia Teadvusteraapia™ on suhtlemis- ja terapeutiline metoodika, mis ühendab teadvuse, mõtete äratundmise ja energiapsühholoogia põhimõtted. See põhineb eeldustel, et vaimne tervis on kaasasündinud, et energia ja meie teadvus on omavahel lahutamatult seotud. Terapeudi enda tervis on positiivsete terapeutiliste tulemuste saavutamiseks hädavajalik ning mõtete äratundmise tõstmine toetab vaimset tervist ja ravitulemusi.

Lisaks tõhusale energiapsühholoogia tehnikate kasutamisele rõhutab Energia teadvusteraapia  kaasasündinud tervisele ja kõrgemale teadvusele, millele on ligipääs nii terapeudil kui ka kliendil. Terapeudi ja kliendi vaheline suhtlus kood teadvuse seisundi loomisega saab muutumistöö peamiseks tõukejõuks.

Terapeutiline protsess teadvustab energia, meele, mõtlemise ja teadvuse põhimõtteid, mis on olulised indiviidi konkreetsete probleemidega. Selle sügavama mõistmise taseme kaudu saab probleemi teisendada ning säilitada teadvuse ja vaimse tervise kõrgemat taset. Sel viisil indiviidi teadvuse taseme tõstmine aitab tasakaalustada ka kogu tema bioenergeetiliste eluenergia välja.

Milline on Energia Teadvusteraapia™ seanss (ETT)?

Energia Teadvusteraapias™ avatakse juurdepääs oma kaasasündinud tarkusele, et viia teraapia läbi viisil, mis on nende endi ainulaadsetes stiilides kõige tõhusamad.

Seansi alguses käiakse läbi energia põhimõtted, metoodika ja sellel seansil kasutava väga tõhusa ja kergesti õpitava energiapsühholoogia tehnika. Kuigi tehnikad on esikohal jääb alati põhirõhk alati metoodikal, mis võimaldab juurdepääsu kaasasündinud tervisele ja kõrgemale teadvusele. Seansi ajal antakse võimalus kliendil kogeda ja praktiseerida teadvust ning terapeudi abiga jõutakse “õndsuse” samadhi seisundisse.

Kuigi varasem energiapsühholoogia taust tuleb seansil kasuks, ei ole see eelduseks.

Millest Energia Teadvusteraapia seanss koosneb?

 • 15 minutilisest struktureeritud vestlusest
 • 30-90 minutilisest dünaamiliste kehapsühhoteraapia võtete kasutamine, emotsioonide väljendamine, kogemuse kirjeldamine, vallandavate pooside võtmine, reaktsioonide analüüsimine ja integreerimine.
 • 20-30 minutilisest integreerimise ja lõpetamise protsessist
 • Kokku kestvus 1,5-2,5 tundi.

Töötamine mõttemustritega

֍ Nõustamine ֍

Kui infot kindla teraapia valiku tegemiseks ja otsustamiseks on vähe, siis alustame koostööd diagnostilisest seansist 1-3h, kus uurime kliendi hetke seisu, lugu, keha, mõtteid, reaktsioone, emotsioone ja harjumusi ning valime talle kõige enim sobiva teraapia järgmisteks kordadeks.

Need, kel on vähe aega, tahet ja ressursse või kes soovivad tulla lihtsalt “proovima” võivad pigem alustada online juhatatud teraapiatest või grupiteraapiatest kus saab vaadelda, tunnetada ja arutleda iseendaga kas ja miks on vaja endaga sügavamat tööd üldse teha ning mida see sulle annaks.

Kui sa elaksid ilma igasuguse  jututa oma peas ja meeles, siis milline sinu elu oleks?  Suur roll meie identideedist koosneb uskumustest mida väljendavad muutliku tujuga mõttemustrid ja reaktsioonid?

Läbitöötamata traumad ja kuhjunud emotsionaalsed laengud on need, mis ei lase inimesel elada voo seisundis ja luua soovitud elu, sest kogu aeg on nende süsteemi arvates midagi puudu, pahasti, katki, valesti või ohtlik. Sellisel juhul on kindlasti aeg 1:1 tööks terapeudiga.

Bioenergeetiline massaaž

Bioenergeetiline massaaž – BEM

Bioenergeetiline massaaž on loodud kehas seiskunud energia liikuma saamiseks. Kui meie kehas on valud ja jäikus tähendab see energia läbitavuse puudumist ning vereringlushäireid. Kehas tekivad seiskunud energiast põletikulised kolded, mis on mis on enamike haiguste juurpõhjuseks.

Bioenergeetiline massaaž viiakse läbi seadmega, mis sisaldab spetsiaalseid hõbeniitidega kindaid ja klemme. Kinnastesse ja klemmidesse lastakse elektromagneetilisi impulsse, mis aitavad bioloogiliselt aktiivseid punkte õiges suunas stimuleerida. Patsient saab oma kätte puldi mille abil saab ta ise kontrollida impulsi tugevust. See annab kindla ja turvalise tunde. Protseduuri lõpus määritakse nahale lihaseid õrnalt soojendavat kreemi.

Protseduuri tulemusena paraneb vereringe, leeveneb valu ja kehasse jääb kerge tunne, nagu oleks tehtud virgutusvõimlemist.

Bioenergiamassaaži aparaadi töö põhineb Hiina traditsioonilise meditsiini (HTM) meridiaanide õpetamisel, mis on ühendatud kaasaegse bioinformaatika, energeetika, neuroloogia ja teiste erialade saavutustega. Tänu tipptehnoloogiate kasutamisele modelleerib see täielikult traditsioonilise idamaise meditsiini mõjusid nagu nõelravi, guašš- ja tuinamassaaž, kõrvetised, kuplid ja paljud teised. See on bioenergia reguleerimine.

BEM-seade reguleerib organismi bioenergiat. See mõjutab bioloogiliselt aktiivseid punkte, suurendab ravi kiirust ja efektiivsust, puhastab meridiaane, taastab Qi ja vere normaalse vereringe, suurendab keha energiat, taastab siseorganite yin-yangi tasakaalu. See metoodika on tõhus erinevate haiguste ennetamiseks ja raviks, aga ka tervise parandamiseks.

Mida Bioenergeetiline massaaž teeb?

 • Ainevahetuse paranemine.
 • Suurenenud rakkude aktiivsus.
 • Parandab immuunsüsteemi tööd.
 • Vereringe paranemine ja tõhustaja kogu kehas.
 • Vere puhastamine kogu kehas.
 • Vegetatiivse närvisüsteemi reguleerimine.
 • Unekvaliteedi parandamine.
 • Tõhus ärevuse alandamiseks.
 • Meridiaanide puhastamine.
 • Avab energeetilised kanalid kehas.
 • Energia shlakkide eemaldamine.
 • Toksiinide väljutamine kogu kehas.
 • Parandab siseorganite tööd.
 • Aktiveerib lümfisõlmede tööd.
 • Endokriinsüsteemi reguleerimine.
 • Figuuri korrigeerimine ja kaalukaotus.
 • Kosmeetilised efektid.
  • Hea täiendus füsioteraapiale.
  • Kiirem füüsiline taastumine.
  • Vähendab liigesvalu ja parandab liikuvust.
  • Rahustab pingeid, aitab lihastel lõdvestuda.
  • Turse vähendamine.
  • Luude ja lihaste verevarustuse parandus.
  • Lihaste tugevdamine.
  • See aitab üles äratada lihaseid, mis on unustanud oma funktsiooni (nn magavad lihased)
  • Leevendab väsimust.
  • Leevendab närvivalusid.

  Tänu tipptasemel tehnoloogiate kasutamisele modelleerib see täielikult traditsioonilise idamaise meditsiini mõjusid, nagu nõelravi, gua sha-, kupu-,tuina massaaž ja paljud teised.

  Mida üks seanss teeb?

  Ühe seansiga saab vabastada patogeensete haigusi põhjustavate tegureid. Tasakaalustada kehas tuule, külma, niiskuse ja kuumuse tasakaalu. Vabaneda suurel hulgal toksiinidest. Üks seanss vastab 10 massaažiseansile ja on samaväärne lümfi detoksifitseerimisega 45 minuti jooksul. Samuti on see samaväärne ühe tunni keha energiakanalite puhastamisega. Masseerib siseorganeid ja paneb nende energiad liikuma ning vastab 4,1 grammi toksiinide väljutamisele siseorganitest. Boonuseks toimub rasvakaotus mis võrdub 6 kilomeetri kiirkõnniga.

  Kas bioenergia massaažiseade on ohutu ja kas sellel on kõrvalmõjusid?

  Bioenergia massaažiseade on ohutu seade, mida kinnitab kvaliteedi vastavussertifikaat. Seadme väljundpinge on 8 volti, mis langeb kokku keharakkude biovoogudega. Seade on ohutu nii kliendile kui ka sellega töötavale spetsialistile.
  See muudab elektriimpulsid biovooludeks, mis vastavad inimese rakkude elektrilaengule. Bioenergia massaažiseade taastab rakkude energia, vabastab energiakanalid.

  Bioenergeetilise massaaži vastunäidustatud:

  Nagu iga asjaga tuleb meeles pidada osasid vastunäidustusi mille puhul keha võib ebatavaliselt reageerida.

  • aktiivne viirushaigus
  • halvaloomulised nahakasvajad
  • põletikus ja mädased kohad
  • verehaigused
  • tõsised kopsuhaigused
  • verejooksuga seotud haigused
  • tugevad psüühilised haigused
  • artriit
  • selgroonärvi vigastus
  • värskelt rebenenud lihas
  • furunkul
  • rasked onkoloogilised haigused
  • raseduse puhul – vaid turjale, kätele ja jalgadele
  • südame operatsioon, kardioaparaat
  • menstruatsiooni esimesed päevad
  • vererõhk 160/120, hüpertoonia
  • aju ja närvi haigused
  • raseduse järgse verejooksu ajal
  • sügav joove
  • kohe peale söömist 60min ei ole mugav ega soovitav